FOTO: Rozsvěcení vánočního stromu v Litoměřicích přilákalo tisíce lidí

Litoměřice – Tisíce lidí dorazily do centra Litoměřic. V pátek proběhlo na litoměřickém Mírovém náměstí slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Zhruba osmnáctimetrový smrk pichlavý byl na náměstí dovezen a postaven v pondělí 28. listopadu a pochází z Čechovy ulice. Majestátní strom, který je užší a vyšší než jeho předchůdci, městu věnoval Jiří Smolík.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Rozsvěcení vánočního stromu na litoměřickém náměstíFoto: Foto: Deník/Karel Pech

„Odhaduji jeho věk přes 80 let, mám fotografii domu z roku 1936, u kterého už v té době stál. Naše zahrada tím ovšem neosiřela, máme na ní ještě dva další menší smrky, možná, že i na ně jednou dojde a také ozdobí Mírové náměstí," uvedl bývalý majitel stromu.

Bohatě ozdobený smrk byl slavnostně rozsvícen v pátek večer, po celé odpoledne také probíhal doprovodný program.
Vystoupil například Podřipský žesťový kvintet, který celou akci slavnostně zahájil fanfárami, sbor Hlásek, vítězové pěvecké soutěže Little star, divadlo Studna nebo Rosťa Pechoušek band. Po rozsvícení stromku následovalo odpálení slavnostního ohňostroje.

Zanedlouho budou vánoční oslavy v Litoměřicích pokračovat. Za 14 dní vypuknou tradiční vánoční trhy, které začnou v sobotu 17. prosince a skončí 23. prosince, den před Štědrým dnem.

Trhy se budou konat jako vždy také na Mírovém náměstí a návštěvníci budou moci zakoupit dárečky, ozdoby, pochutiny nebo se zahřát svařeným vínem. Každý den bude otevřeno od 10 do 18 hodin a kromě trhů bude připraven i bohatý kulturní program.

Autor: Jan Štok

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál