Pustily se s chutí do díla, některé i s rodiči. Perníčky chutnaly výborně, kuchařky je totiž hned upekly v troubě.

A kuchařky pokaždé připraví něco dobrého a hlavně rybího. Letos si všichni pochutnávali na bílé mořské rybě talápii po mlynářsku, obalené v mouce s bylinkami, na lososových nugetech, kuřecích řízcích, na chlebíčcích s bramborovým nebo lososovým salátem. Jako moučník se podával čokoládový muffin s kokosem a jogurtová mistička.

„Jídla jsme vybírali podle toho, co mají děti rády," vysvětlovala vedoucí kuchyně Jana Michálková. A ryby se na trojce opravdu jí. Děti je dostávají během roku pravidelně každý týden nebo ob týden. „Nejraději ji mají klasicky obalenou, ale pochutnají si i na rybě zapečené se zeleninou, nebo jen na másle a bylinkách," popisovala Jana Michálková.

Ryba na talíři není nic špatného

Malí strávníci si sice museli na ryby zkraje trochu zvykat, ale jejich obliba stoupá. Zjišťují, že ryba na talíři není nic špatného. Chodí si i přidávat. Naposledy ochutnali kapří karbanátky. Byly výborné, bez kostí.

Kromě ryb jídelna nabízí i další zdravé potraviny. Například se děti naučily jíst kuskus, už se neptají, co to je. Dostávají ho jako hlavní jídlo i jako přílohu. Ani luštěniny tady nejsou tabu. Kuchařky je připravují jako směsi. „Jídlo z jedné luštěniny, například hrachová kaše, už je pomalu přežitek. Ale když se luštěniny namíchají do směsi, přidá se k nim zelenina a vypadá to úplně jinak, děti je sní dobře," uváděla Michálková.

Kuchařky jdou na děti zkrátka oklikou a dokážou například luštěniny „schovat" i do polévky z vývaru. Děti většinou dobře jí jídla, na která jsou zvyklé už z domova. „Ale nejhorší je, že doma se už skoro nevaří. My pak musíme na některá jídla děti horko těžko zvykat," uzavřela Michálková.