Scénu vytvořil Jiří Bretšnajdr, loutky Tomáš Kapsa a Jiří Opat. Před dětmi i jejich rodiči ožil v lehkém nadhledu i s dávkou humoru příběh o Ježíškovi, králi Herodesovi a třech mudrcích. Příběh vyprávěl jeden anděl na roztrhání v podání Dany Kubařové.

Pohádku zahrály loutky javajky, loutky voděné zdola. Na přípravu představení herci neměli příliš času. S nastudováním hry začali v září čtenými zkouškami. Kromě toho to znamenalo postavit novou scénu a vyrobit nové loutky. Loutky javajky se na rakovnické scéně objevily po delší době. Práce s nimi není podle režiséra Zdeňka Turka pro herce jednoduchá.

„Možná jsme vybrali těžký způsob vyjádření příběhu. Asi nikdy nebudu jako režisér úplně spokojený, protože jsem tak trochu perfekcionista, ale na druhou stranu si uvědomuji, že herci nejsou profesionálové a odvedli obrovský kus práce. Premiéra neznamená, že je představení hotové. Proto i pro další bude potřeba, aby se herci učili pracovat s loutkami. To je nejdůležitější. Jsem spokojený, že herci už měli výraz v hlase," řekl po premiéře Zdeněk Turek, kterého rovněž nadchla náročná scéna i loutky. „Scéna je krásná a loutky jsou opravdu na profesionální úrovni," dodal Turek.

Sobotní představení bylo pro rakovnické loutkáře obzvlášť slavnostní a to z pěti důvodů, jak zmínil Tomáš Kapsa, předseda spolku: „Hra měla premiéru, souboru je letos sedmdesát let, před dvěma dny UNESCO zapsalo české a slovenské loutkářství mezi světové nehmotné kulturní dědictví. Představení bylo adventní hrou a viděli ho vzácní hosté, členové rady Skupiny amatérských loutkářů Svazu českých divadelních ochotníků."

Po představení se konala slavnostní schůze spolku. Předseda Sdružení amatérských loutkářů Aleš Pop předal rakovnickým loutkářům znovu obnovenou cenu Jindřicha Veselého za dlouholetou činnost. A dále řadě členů souboru předal zlatý odznak Sdružení amatérských loutkářů za mimořádné zásluhy jednotlivců o amatérské divadlo.

Další představení10. prosince v 15.30 hodin
17. prosince v 15.30 hodin