Škvorec: zámecké Vánoce provoněné nejen vůní punče

Škvorec /FOTOGALERIE/ - Advent na zámku ve Škvorci na pomezí Prahy-východ a Kolínska vrcholí. Na sobotu 17. prosince je připravený předvánoční koncert a jarmark. Pěveckou hvězdou večera bude mladý, talentovaný zpěvák Martin Růža. V průběhu večera vás překvapí rozmanitým repertoárem a obdivuhodným hlasovým rozsahem.

17.12.2016
SDÍLEJ:

Vánoce na zámku Savoia ve ŠkvorciFoto: DENÍK/ Jana Martinková

Na jarmarku si pochutnáte na různých pokrmech vybrané kuchyně, voňavém svařeném víně a vyberete vánoční dárky pro svou rodinu a přátele. Samozřejmostí jsou prohlídky vánočně vyzdobeného zámku. Vánoční jarmark začne v 15 hodin, prohlídka zámku o půl hodiny později, začátek koncertu je naplánovaný na 18 hodin.

Sobotní akce je na zámku jednou z celé řady předchozích i dalších. Předchozí bylo například velmi hojně navštívené rozsvěcení vánočního stromu na nádvoří, které, jak se na zámku ukázalo, se nemusí dělat první adventní neděli, ale klidně o poznání déle.

Rozzáření stromu na nádvoří byla pro zámek premiéra. Sešlo se více než 200 lidí. Pro všechny bylo připravené milé setkání plné výborného jídla, voněl punč, zámecké cukroví, italská vánoční bábovka Panettone či dobré víno, sváteční atmosféru dotvářely vysoké štíhlé svíce a vánoční trh.

Stařičký betlém z Florencie

Při prohlídkách zámku nechybělo dětmi nadšeně kvitované hledání tajných dveří, příchozí měli možnost prohlédnout si i stařičký betlém z Florencie, patřící rodině současných majitelů zámku. Některé figurky betlému jsou i sto let staré.

Vlastní rozsvícení stromu provázel působivý operní zpěv, který se čistě nesl z rozzářeného zámeckého okna do mrazivé noci. Členové Státní opery Praha následně přítomné potěšili tradiční Rybovou Českou mší vánoční, v závěru si s nimi Narodil se Kristus pán zazpívali společně všichni diváci.

Zpívalo se v koncertním sále, který je již kompletně opravený, dokončují se jen výmalby na stěnách, kde vznikají dekorativní historizující nástěnné malby. Adventní koncert nebyl letos v sále rozhodně první, uskutečnilo se zde už několik vystoupení sólistů Národního divadla a Státní opery.

Vkusně zařízené interiéry

Nezahálelo se ani co do další rekonstrukce zámku, o čemž se návštěvníci přesvědčili nejen ve vkusně zařízených interiérech. Mohli obdivovat dokončené schodiště a obřadní místnost.

V návaznosti na počasí se pracuje i na dostavbě chybějícího křídla zámku. Hotová už je základová deska včetně dojezdové šachty a bazénu. Součástí nové budovy bude wellness. Ve stávajícím křídle již začalo fungovat ubytování.

Celý zámek je nyní zazimovaný, květiny čekají ve sklenících na jaro, objekt nyní krášlí milá vánoční výzdoba. Podobně je na tom i zahrada, která během podzimu dostala novou tvář. Ta se samozřejmě naplno projeví až na jaře.

Místo trávníků je zde nachystaný soubor květin a rostlin, který zcela změnil ráz celého prostoru. Na hosty jarních akcí bude čekat již i funkční kašna. V zahradách bylo vysázeno celkem více než deset tisíc různých květin a zhruba sto dřevin.

Autor: Jana Martinková

17.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Chůva na plný úvazek 32 000 Kč

Chůva Hledáme chůvu k miminku na 8 hodin denně, pondělí - pátek. Víkendy po dohodě za příplatek. 32.000 Kč/měsíc + příplatky za víkendy.

Stavebnictví - Stavbyvedoucí/stavební dozor 35 000 Kč

Na pozici stav. dozor/stavbyved. hl. schopného, spolehlivého, motivovaného, samostatného člověka s org. schopnostmi, zkušennostmi a praxí v oboru rek. fasád a střech. Jakékoli další dovednosti vítány. ŽL n. HPP. Nást. plat 35.000Kč. CV prosím zasílejte na email. Další info na tel.č. a při os. setkání.

Doprava a logistika - Dispečer/ka hotelové přepravy 28 000 Kč

Hledáme spolehlivého dispečera/ku na dispečink hotelové přepravy. Požadujeme: zkušenosti z dispečingu (taxi, hotelová přeprava, rozvozy), komunikativní a rozhodnou povahu, znalost Prahy, práce na PC, základy AJ. Nabízíme: možnost podílet se na rozvoji firmy, stabilní a zajímavou práci, fixní a motivační složku mzdy (min. 28.000 Kč čistého/měsíčně), férové jednání. Nástup možný ihned nebo dle dohody.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Obchodní zástupci 22 000 Kč

Obchodní zástupci OBCHODNÍK, OBCHODNICE divize STROJÍRNA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Stloukalová Dagmar Mgr., tel.: 553 872 170, e-mail: stloukalova@ostroj.cz, VŠ/SŠ vzdělání strojírenského směru výhodou; praxe v obchodním oddělení strojírenské firm; orientace ve strojírenských technických výkresech; výborné komunikační a argumentační schopnosti; aktivní přístup; samostatnost., Pracoviště Opava, nástup dohodou., Náplň práce:, - provádí marketingový průzkum trhu. , - zajišťuje komunikaci se zákazníkem. , - odpovídá za realizaci obchodník případů. , - analyzuje kalkulaci obchodních případů. , - analyzuje náklady obchodních případů. , - analyzuje obchodně-technické informace. , - eviduje obchodní případy. , - provádí přípravu podkladů pro reklamační řízení. , - odpovídá za splatnost pohledávek. , - hodnotí ukončené obchodní případy.. Pracoviště: Ostroj a.s., Těšínská, č.p. 1586, 746 01 Opava 1. Informace: Dagmar Stloukalová, +420 553 872 170,.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál