Sobotní rozsvícení vánočního stromu v Praze vidělo 12 tisíc lidí

Praha - Sobotní první rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze vidělo podle odhadů 12 tisíc lidí, při dalších opakováních jejich počet klesal. V předchozích letech tam byl i dvojnásobek návštěvníků. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy zrušení jednoho oficiálního rozsvícení bezpečnosti na náměstí prospělo. Řekl to na pondělní tiskové konferenci.

28.11.2016
SDÍLEJ:

Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Foto: DENÍK/ Klára Cvrčková

Město zrušilo slavnost loni po teroristických útocích v Paříži. "Kdyby to nebylo tehdy, tak bychom k tomu určitě přistoupili letos. Ten nápad jsme už zvažovali," uvedl Hadrava.

Poprvé se stromek rozsvítil v sobotu v 17.30. Poté každou hodinu až do 20.30 na chvíli zhasnul a znovu se rozsvítil, což doprovodila hudba a světlená animace. „Počet lidí na každém dalším rozsvícení krásně klesal. Byl na polovině, pak na třetině. V neděli večer pak dorazilo jen tisíc lidí," uvedl Hadrava.

Strom se bude rozsvěce až do 6. ledna

Počty podle něj odhadovali strážníci a policisté, kteří se na náměstí dívali i z věže Staroměstské radnice. Současné řešení je podle něj vhodnější jak z hlediska bezpečnosti, tak i například případného zásahu záchranářů.

Strom se bude znovu rozsvěcet každý večer až do 6. ledna. Světelná animace s hudebním doprovodem je naplánovaná na 17.30, 18.30, 19.30 a 20.30. Dvaadvacetimetrový smrk letos pochází z Pecky na Královéhradecku.

Čtěte také: Strom na Staroměstském náměstí už svítí

Autor: ČTK

28.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál