OBRAZEM: Souznění opět zavítalo do Kozlovic

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění zavítal v sobotu do Kozlovic. Pro návštěvníky byl v příjemném počasí připraven bohatý celodenní program. Kromě řady folklorních vystoupení je potěšil i oblíbený Vánoční jarmark v centru obce.

11.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 11.12.2016
SDÍLEJ:

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění v Kozlovicích.Foto: Deník/Marek Cholewa

Svůj stánek zde měl třeba kozlovický skautský oddíl Nashuro. „Máme domácí muffiny, horký jablečný a pomerančový džus," uvedla jedna z členek oddílu s tím, že peníze poputují na provoz klubovny a další aktivity. „Zároveň tady máme spolu s obcí sbírku na postiženého chlapce, který potřebuje speciální vybavení. Sbírka probíhá formou prodeje perníčků, lidé mohou přispět jakoukoli částkou," dodala.

O dobrou náladu se starali také kozlovičtí včelaři. „Na Souznění jsme už osmý rok. Nabízíme teplou medovinu, zdobené i nezdobené perníčky a spoustu včelích produktů. Největší zájem je asi o medovinu, ta jde na odbyt každý rok," smál se Stanislav Ulčák, místopředseda kozlovického spolku.

„Chodím tady každoročně. Vždycky si obhlédnu všechno, všechnu tu krásu, která tady je. Festival je určitě hezký, je výborný," shrnula důchodkyně Alena Pustková z Kozlovic. Na akci pravidelně jezdí šedesátnice Marta z Kopřivnice. „Co je nejpěknější? Celková atmosféra. Je jiná než ve městě. Festival se nám líbí. Jezdíme tady každý rok i proto, že tady vystupují vnoučata," poznamenala žena.

Na jarmarku se tradičně představil i umělecký kovář. Návštěvníci mohli v sobotu vidět třeba soubor z běloruského Minsku, na své si však přišli i příznivci kozlovických souborů.

Autor: Marek Cholewa

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál