Spisovatelka Zuzana Maléřová přijela na vánoční besedu do Kerska

Kersko /FOTOGALERIE/ - Vánoční program vyhledávaného Lesního ateliéru Kuba v Kersku na Nymbursku nabídl v sobotu Povídání při svíčkách, jehož hlavní postavou byla spisovatelka Zuzana Maléřová. Nebyla se svojí rodinou v Kersku poprvé.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Zuzana Maléřová přijela do Kerska besedovat o své nové knizeFoto: DENÍK/Ivana Šmejdová

„Kubovi mě pozvali před asi deseti lety. Stalo se, že jsme si lidsky neskutečně sedli, pozvali mě znovu, z toho se stalo znovu a znovu, až jsem se stala jakýmsi adventním inventářem rodiny Kubových", směje se spisovatelka. Do Kerska ji pravidelně provází celá rodina, manžel Vlado Bohdan (fotograf, syn herečky Blanky Bohdanové), dcera Alžběta a syn Jeroným.

Autorka tentokrát přijela představit svoji knižní novinku a povídala i o svých knihách minulých. Ti, kdo Zuzanu Maléřovou znají (a není jich málo), si nenechali ujít setkání s dámou, která už mnoho let připomíná prostřednictvím svých knih hodnoty, bez nichž bychom nebyli lidmi: lásku, pokoru, pochopení, soucit, něhu, touhu. Důkazem toho, že je nám jich třeba, je fakt, že se její knihy po léta prodávají bez sebemenší reklamy. V sobotu seděli lidé natěsnáni na malých židličkách i na schodech ateliéru, poslouchali a bylo jim dobře.

Úvod patřil Zuzanině dceři Alžbětě, která zazpívala a capella nádhernou italskou vánoční skladbu, po ní si už vzala slovo spisovatelka. Její nová kniha se jmenuje Kdy se dotknout dospělosti a je o mladých lidech, které spisovatelce přivedly do života její děti. Zuzana Maléřová byla nablízku svým mladým hrdinům několik let, a mohla tak zachytit velmi osobní témata.

„Většinou se mladý člověk dotýká dospělosti, když musí překonat nějakou překážku. Někdo tím předčasně dospěje, někdo tím paradoxně nikdy nedospěje. Tak či onak to má určující význam pro jeho dospělost," řekla spisovatelka a dodala: „Když jsem si knihu přečetla s odstupem, zjistila jsem, že jsem psala především o nás. Děti nečerpají z jiných pramenů, než odkud vycházejí. Ta kniha je zrcadlo, něžné i nemilosrdné, ale nevyčítá. To je na těch mladých lidech krásné."

Spisovatelka Zuzana Maléřová- pracovala jako tisková mluvčí činohry Národního divadla

- spolupracuje s Českou televizí (v rámci cyklu (Ne)obyčejné životy natočila 11 dokumentárních filmů, například o Stanislavu Zindulkovi) a Českým rozhlasem (například úvahová Dobrá jitra v ČR Praha)

- měla autorský pořad v Divadle Viola

- vystupovala v představení Národního divadla na scéně Divadla Kolowrat Barevný život - benefice Blanky Bohdanové

- na svém kontě má dosud 16 knižních titulů, většina je beznadějně vyprodaná

Autor: Ivana Šmejdová

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - ČÍŠNÍKA 15 000 Kč

přijmeme do restaurace Na Hrádku, Šlikova 15, Praha 6 - Břevnov, k okamžitému nástupu, krátký/dlouhý týden. Samostatnost podmínkou, mzda 15.000 Kč. Veškeré bližší info na uvedené adrese nebo na tel.

Gastronomie - Výdejce jídel 22 000 Kč

Hledáme zaměstnance na HPP do moderní samoobslužnou restaurace (pracoviště na Praze 2 v areálu nemocnice na Karlově náměstí). Náplň práce: nakládání a přeprava jídel, výdej jídel přes pult. Pracovní doba: Po-Pá 6.00-14.30 h.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál