Spisovatelka Zuzana Maléřová přijela na vánoční besedu do Kerska

Kersko /FOTOGALERIE/ - Vánoční program vyhledávaného Lesního ateliéru Kuba v Kersku na Nymbursku nabídl v sobotu Povídání při svíčkách, jehož hlavní postavou byla spisovatelka Zuzana Maléřová. Nebyla se svojí rodinou v Kersku poprvé.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Zuzana Maléřová přijela do Kerska besedovat o své nové knizeFoto: DENÍK/Ivana Šmejdová

„Kubovi mě pozvali před asi deseti lety. Stalo se, že jsme si lidsky neskutečně sedli, pozvali mě znovu, z toho se stalo znovu a znovu, až jsem se stala jakýmsi adventním inventářem rodiny Kubových", směje se spisovatelka. Do Kerska ji pravidelně provází celá rodina, manžel Vlado Bohdan (fotograf, syn herečky Blanky Bohdanové), dcera Alžběta a syn Jeroným.

Autorka tentokrát přijela představit svoji knižní novinku a povídala i o svých knihách minulých. Ti, kdo Zuzanu Maléřovou znají (a není jich málo), si nenechali ujít setkání s dámou, která už mnoho let připomíná prostřednictvím svých knih hodnoty, bez nichž bychom nebyli lidmi: lásku, pokoru, pochopení, soucit, něhu, touhu. Důkazem toho, že je nám jich třeba, je fakt, že se její knihy po léta prodávají bez sebemenší reklamy. V sobotu seděli lidé natěsnáni na malých židličkách i na schodech ateliéru, poslouchali a bylo jim dobře.

Úvod patřil Zuzanině dceři Alžbětě, která zazpívala a capella nádhernou italskou vánoční skladbu, po ní si už vzala slovo spisovatelka. Její nová kniha se jmenuje Kdy se dotknout dospělosti a je o mladých lidech, které spisovatelce přivedly do života její děti. Zuzana Maléřová byla nablízku svým mladým hrdinům několik let, a mohla tak zachytit velmi osobní témata.

„Většinou se mladý člověk dotýká dospělosti, když musí překonat nějakou překážku. Někdo tím předčasně dospěje, někdo tím paradoxně nikdy nedospěje. Tak či onak to má určující význam pro jeho dospělost," řekla spisovatelka a dodala: „Když jsem si knihu přečetla s odstupem, zjistila jsem, že jsem psala především o nás. Děti nečerpají z jiných pramenů, než odkud vycházejí. Ta kniha je zrcadlo, něžné i nemilosrdné, ale nevyčítá. To je na těch mladých lidech krásné."

Spisovatelka Zuzana Maléřová- pracovala jako tisková mluvčí činohry Národního divadla

- spolupracuje s Českou televizí (v rámci cyklu (Ne)obyčejné životy natočila 11 dokumentárních filmů, například o Stanislavu Zindulkovi) a Českým rozhlasem (například úvahová Dobrá jitra v ČR Praha)

- měla autorský pořad v Divadle Viola

- vystupovala v představení Národního divadla na scéně Divadla Kolowrat Barevný život - benefice Blanky Bohdanové

- na svém kontě má dosud 16 knižních titulů, většina je beznadějně vyprodaná

Autor: Ivana Šmejdová

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY