„Letos byla zvolena jedle ojíněná a městu ji věnoval místní občan Ladislav Krčmář," prozradil vedoucí střediska veřejného osvětlení a hlášení poruch Pavel Czehowský. Strom měří osm a půl metru, staří je zhruba třicet pět let a bylo nutné jej ukotvit čtyřmi ocelovými lany, které strom jistí před pádem a případným poškozením svého okolí.
 

Svitavské náměstí ozáří ze stromu světelný řetěz, který se skládá z tisíce šesti set žároviček, z nichž bude každá desátá blikat studeným světlem, což zajistí třpytivý efekt, čtrnáct válců, které tak tvoří dojem padajících vloček a sto nízkowattových žárovek. 
 

V předchozích dnech byla technickými službami provedená také instalace samotného stromu, která byla letos poněkud složitější. Vybraný strom se vymyká svou šířkou a ve spojitosti se špatně zaparkovanými vozy došlo k neočekávané situaci, I když se zaměstnanci, kteří doprovázeli nadměrný náklad, snažili sebevíc, větve mohutné jedle byly širší než úzký průjezd mezi auty a veřejným osvětlením. Po několika minutách však řidiči vozidel zareagovali a svá auta přeparkovali.
 

Rozsvěcení vánočního stromu se na svitavském náměstí Míru odehraje tuto neděli v 17 hodin.