Strom splněných přání pomáhá seniorům v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem - O tom, že vánoční charitativní akce Strom splněných přání se nemusí týkat jen opuštěných dětí, svědčí aktivita Domova Na Zámku v Lysé nad Labem na Nymbursku. Koncem minulého týdne zaměstnanci domova vyvěsili na web seznam klientů s jejich konkrétními přáními „pod stromeček".

8.12.2016
SDÍLEJ:

Strom splněných přání přinesl už první dárky pro opuštěné seniory v Domově Na Zámku.Foto: Kateřina Šťastná

Za necelé dva dny si „Ježíškové" zarezervovali dárky pro obyvatele zámku. Přestože šlo o velmi skromná přání, od mýdla, krému na obličej, teplých ponožek, čokolády, svetru či plyšáka, pro některé je to jeden z mála dárků, který letos pod stromeček dostanou.

Pracovnice domova Eliška Kubínková, která sbírku dárků organizuje, vysvětlila, že řada obyvatel zámku platí poměrně velké částky za léky, a tak jim mnoho peněz pro sebe nezbývá. Jsou proto vděční za maličkosti.

Překvapující pro zaměstnance i pro klienty je ale skutečnost, že se dárci přihlásili tak rychle, a že se stále hlásí lidé, jestli by ještě mohli nějakého seniora obdarovat. „Jsme samozřejmě rádi, že se to povedlo, a že se to povedlo tak rychle, ani jsme to nečekali," má radost ředitel domova Jiří Hendrich s tím, že druhý ročník akce je výrazně úspěšnější než ten loňský.

Dodal, že vedle toho, že se takto podaří udělat radost obyvatelům domova, daří se tímto i zviditelnit skupinu seniorů. „Chceme, aby veřejnost věděla, že takoví lidé žijí mezi námi, a že potřebují pomoc," doplnil ředitel Hendrich.

Osobní předání dárků

A tak v tyto dny postupně chodí obyvatelé Lysé nad Labem, Milovic a okolí do Domova Na Zámku a nosí tam zabalené a popsané dárky. Někteří je chtějí předat osobně a potkat se s člověkem, který si danou věc přál. „Mně stačí mýdlo," skromně krčila rameny paní Božena, která je potěšena, že dárky jsou už vybrány a že se našli hodní lidé, kteří je darují.

Paní Jaroslava, která ráda maluje, si přála čtvrtky a měkké tužky. V malém pokojíčku kreslí a vyrábí drobné šperky z korálků - mimo jiné i pro obyvatele domova. „Loni si někdo přál pod stromeček náušnice, tak jsem je udělala," usmívala se příjemná žena a dodala, že je především pro obyvatele zámku pěkné vědět, že si na ně někdo vzpomněl.

Do akce se vložily i místní školy. „Jedna paní si například přála zdraví a štěstí, a paní učitelky z mateřské školy se rozhodly, že s dětmi vymyslí, co si představují pod tímto pojmem, a pak to té paní přinesou," popsala Eliška Kubínková.

A tak i když někteří senioři nebudou trávit Vánoce u svých rodin, třeba i proto, že nikoho nemají, může je nejen na Štědrý den hřát vědomí, že i na ně někdo myslí.

Kateřina Šťastná

Autor: Redakce

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - ČÍŠNÍKA 15 000 Kč

přijmeme do restaurace Na Hrádku, Šlikova 15, Praha 6 - Břevnov, k okamžitému nástupu, krátký/dlouhý týden. Samostatnost podmínkou, mzda 15.000 Kč. Veškeré bližší info na uvedené adrese nebo na tel.

Gastronomie - Výdejce jídel 22 000 Kč

Hledáme zaměstnance na HPP do moderní samoobslužnou restaurace (pracoviště na Praze 2 v areálu nemocnice na Karlově náměstí). Náplň práce: nakládání a přeprava jídel, výdej jídel přes pult. Pracovní doba: Po-Pá 6.00-14.30 h.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál