Speciální předvánoční prohlídky Červeného hrádku okusí návštěvníci zámku. Dozvědí se třeba, jakou vánoční tabuli připravují v Itálii či Anglii nebo si prohlédnou hraběnčinu komnatu.

Turistický okruh je kvůli rekonstrukci hlavního sálu zrušený, oblíbené adventní prohlídky ale na zámku vynechat nechtěli. A přestože opravovanému sálu se návštěvníci vyhnou, speciální prohlídky nabízejí pořád dost nevšedních lákadel.

Co například? Hraběnka a komorník coby doprovod nebudou tentokrát vyprávět o historii zámku, tématem budou Vánoce. Návštěvníci budou moci například porovnat české zvyky s těmi zahraničními. Na ukázkové vánoční tabuli nebude kapr se salátem, ale třeba anglický vánoční puding či sladké italská buchta panettone.

Součástí prohlídky bude také krátký varhanní koncert a pěvecké vystoupení v zámecké kapli, královské apartmá, které bývá jindy nabízeno hotelovým hostům, se na chvíli promění v hraběnčinu komnatu a cestu výprava zakončí ve zdejší vinárně. „Tam budou moci všichni ochutnat domácí cukroví, vánočku a bude připravené i svařené víno," dodává k tomu Bedřich Fryč, ředitel KVIZu, který má zámek ve správě.

Adventní prohlídky Červeného hrádku budou probíhat ještě po tři neděle (viz infoblok). Vstupné je 120 korun za dospělého a 60 za děti. Je ale lepší si místo zarezervovat, a to na tel.: 474 684 560.

Adventní prohlídky:O nedělích 4.12., 11.12. a 18.12. vždy v časech 13.00, 14.30, 16.00, 17.30, 19.00 hodin.