Takové byly vánoční svátky na Berounsku

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Vánoční svátky na Berounsku byly opět ve znamení koncertů a přátelských setkání. V Otročiněvsi se obyvatelé obce už tradičně sešli na místní návsi a strávili zde několik příjemných hodin se svými přáteli a sousedy. „Letos zde máme už osmnáctý ročník Živého betléma," uvedla za Obecní úřad Otročiněves Daniela Sovová.

26.12.2016
SDÍLEJ:

Živý Betlém v OtročiněvsiFoto: Deník/Romana Šimková

Na svatou Trojici, zvířátka a taneční vystoupení dětí se přišly letos podívat davy lidí i z okolních vesnic. Tradiční vystoupení pořadatelé akce s dětmi trpělivě nacvičují několik týdnů. „Zhruba tak měsíc dopředu se scházíme každou sobotu na tři čtvrtě hodiny. Vystoupení nacvičuje pokaždé kolem třinácti dětí ve věku od tří do dvanácti let a myslím, že je to baví," uvedla za pořadatele betléma Ladislava Zajícová.

V době vánočních svátků se v berounském regionu uskutečnilo několik koncertů i sportovních akcí. Jednou z nich byl i pondělní turistický pochod na hudlický Vrch. „My trávíme vánoční svátky už několik let stejně. Štědrý den doma, na Boží hod vánoční vyrážíme do Otročiněvsi na živý betlém a na Štěpána na hudlický Vrch," uvedla Karla Mrkáčková z Králova Dvora.

Autor: Romana Šimková

26.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál