Zpříjemněte si vánoční svátky návštěvou výstavy betlémů, kterou Hornické muzeum Příbram prezentuje v Galerii Františka Drtikola. V pondělí 26. prosince sváteční atmosféru podtrhne od 14 hodin pásmo koled a vánočních písní v podání skupiny Koledníci. Vstupné je za symbolickou cenu 20 korun.

V kostele Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále pod Třemšínem bude na Štědrý den při mši svaté obětované za Jakuba Jana Rybu a jeho rodinu provedena Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitálu pod Třemšínem a okolí. Začátek mše je v 22 hodin.

Vánoční koncert Skví se ze tmy drahokam na 2. svátek vánoční se bude od 17 hodin konat ve Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra Církve československé husitské na Březových Horách v Příbrami. Středověké i klasické koledy a písně zazní v podání Komorního sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra.

Na svátek sv. Štěpána v pondělí 26. prosince bude v 17 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem provedena bez mše svaté jako duchovní koncert Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí.

Galerie Františka Drtikola Příbram zve veřejnost na výstavu Broučci a spol. Výstava představuje stovky originálních loutek a návrhů z dílny architekta Zdeňka Podhůrského (1920 - 1981). Autor byl spolupracovníkem Josefa Skupy, jako výtvarník se podílel také na Zemanově známém filmu Cesta do pravěku.

Na Štědrý den od 16 hodin začíná na Svaté Hoře v Příbrami půlnoční mše svatá. Zazní vánoční skladby Michny a Brixiho. V neděli si můžete na Svaté Hoře zazpívat u jesliček, začátek ve 14 hodin. Svatohorský chrámový sbor předvede koncert 26. prosince od 16 hodin na Svaté Hoře.

Vánoční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného se koná v pátek 23. prosince od 18 hodin ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. Na klavír ho doprovodí přední český klavírista Václav Mácha. Vstupné je 250 korun, délka koncertu je 100 minut včetně přestávky.

Muzeum v Sedlčanech vystavuje až do pátku 6. ledna betlém, který vytvořil Jiří Baloun ze Žďáru u Nalžovic. Muzeum jej od řezbáře před několika lety odkoupilo a dohodlo se s ním, že se pokusí každý rok přidělat další figurku do vystaveného betlému. Letos tak přibyl muzikant.

Turistický oddíl v Rožmitále pod Třemšínem uspořádá od soboty 24. do soboty 31. prosince tradiční pochod Vánočním krajem Rybovým. Jedná se o volný pochod bez startu, účastník si v uvedených dnech u mohyly J. J. Ryby nad Voltuší vyzvedne v plechové poštovní schránce diplom a zapíše svoji účast.

V neděli 25. prosince rožmitálští myslivci pořádají 12. reprezentační ples ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. K poslechu a tanci bude hrát skupina Signál. Vstupné je 120 korun. Připravena bude bohatá zvěřinová tombola. Začátek je v 19.30 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů Višňová pořádá v Kulturním domě v Dolních Hbitech v neděli 25. prosince od 20 hodin Vánoční ples SDH Višňová. Hraje Toulavá kapela Josefa Janouška.

Tradiční zpívání u vánočního stromu na Štědrý den v Obecnici začne v sobotu 24. prosince ve 22 hodin. Pořadatelé srdečně zvou na společné zpívání obecnické, osečské, ale i přespolní.