Tipy na vánoční svátky na Příbramsku

Příbramsko - Připravili jsme pro vás několk tipů na vánoční svátky.

23.12.2016
SDÍLEJ:

SEDLČANSKÉ muzeum vystavuje až do 6. ledna betlém, který vytvořil Jiří Baloun (na snímku). „Od řezbáře jsme jej před několika lety odkoupili a dohodli jsme se s ním, že se pokusí každý rok přidělat další figurku,“ poznamenal David Hroch, ředitel muzea.Foto: Marie Břeňová

Zpříjemněte si vánoční svátky návštěvou výstavy betlémů, kterou Hornické muzeum Příbram prezentuje v Galerii Františka Drtikola. V pondělí 26. prosince sváteční atmosféru podtrhne od 14 hodin pásmo koled a vánočních písní v podání skupiny Koledníci. Vstupné je za symbolickou cenu 20 korun.

V kostele Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále pod Třemšínem bude na Štědrý den při mši svaté obětované za Jakuba Jana Rybu a jeho rodinu provedena Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitálu pod Třemšínem a okolí. Začátek mše je v 22 hodin.

Vánoční koncert Skví se ze tmy drahokam na 2. svátek vánoční se bude od 17 hodin konat ve Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra Církve československé husitské na Březových Horách v Příbrami. Středověké i klasické koledy a písně zazní v podání Komorního sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra.

Na svátek sv. Štěpána v pondělí 26. prosince bude v 17 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem provedena bez mše svaté jako duchovní koncert Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí.

Galerie Františka Drtikola Příbram zve veřejnost na výstavu Broučci a spol. Výstava představuje stovky originálních loutek a návrhů z dílny architekta Zdeňka Podhůrského (1920 - 1981). Autor byl spolupracovníkem Josefa Skupy, jako výtvarník se podílel také na Zemanově známém filmu Cesta do pravěku.

Na Štědrý den od 16 hodin začíná na Svaté Hoře v Příbrami půlnoční mše svatá. Zazní vánoční skladby Michny a Brixiho. V neděli si můžete na Svaté Hoře zazpívat u jesliček, začátek ve 14 hodin. Svatohorský chrámový sbor předvede koncert 26. prosince od 16 hodin na Svaté Hoře.

Vánoční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného se koná v pátek 23. prosince od 18 hodin ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. Na klavír ho doprovodí přední český klavírista Václav Mácha. Vstupné je 250 korun, délka koncertu je 100 minut včetně přestávky.

Muzeum v Sedlčanech vystavuje až do pátku 6. ledna betlém, který vytvořil Jiří Baloun ze Žďáru u Nalžovic. Muzeum jej od řezbáře před několika lety odkoupilo a dohodlo se s ním, že se pokusí každý rok přidělat další figurku do vystaveného betlému. Letos tak přibyl muzikant.

Turistický oddíl v Rožmitále pod Třemšínem uspořádá od soboty 24. do soboty 31. prosince tradiční pochod Vánočním krajem Rybovým. Jedná se o volný pochod bez startu, účastník si v uvedených dnech u mohyly J. J. Ryby nad Voltuší vyzvedne v plechové poštovní schránce diplom a zapíše svoji účast.

V neděli 25. prosince rožmitálští myslivci pořádají 12. reprezentační ples ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. K poslechu a tanci bude hrát skupina Signál. Vstupné je 120 korun. Připravena bude bohatá zvěřinová tombola. Začátek je v 19.30 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů Višňová pořádá v Kulturním domě v Dolních Hbitech v neděli 25. prosince od 20 hodin Vánoční ples SDH Višňová. Hraje Toulavá kapela Josefa Janouška.

Tradiční zpívání u vánočního stromu na Štědrý den v Obecnici začne v sobotu 24. prosince ve 22 hodin. Pořadatelé srdečně zvou na společné zpívání obecnické, osečské, ale i přespolní.

Autor: Redakce

23.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoce Venduly Burger.
5

Vánoční zpravodajství:Herečka Vendula Burger našla Vánoce až ve Svídnici na Nymbursku

Ilustrační foto.

Vánoční zpravodajství:Tříkrálová sbírka v Uhlířských Janovicích má svůj termín

Vánoční zpravodajství:Vánoční prázdniny si děti užívají se sportem i pohádkami

Mělnicko - Zatímco mnozí dospělí po vánočních svátcích nastoupili zpátky do práce, školáci mají v tomto týdnu prázdniny. Prožít je přitom nemusí jen u televizních obrazovek a počítačů, ale třeba pohybem.

Vánoční zpravodajství:Koncert pro Betlémské světlo pomůže misionářům v Rusku

Kolín /FOTOGALERIE/ - Podpořit misionáře řádu Verbistů se rozhodli organizátoři koncertu pro Betlémské světlo. Lidé mohli věnovat peníze do jedné ze tří kasiček rozmístěných po chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Celkem lidé darovali přes sedm tisíc korun.

Vánoční zpravodajství:Ježíšek jim nadělil ty nejkrásnější dárky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Nové auto? Exotická dovolená? Ale kdepak. Ty nejkrásnější dárky jsou přece úplně jiné. Své o tom vědí dvě rodiny, kterým se na Štědrý den v kolínské nemocnici narodily děti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení