Tipy na vánoční svátky na Příbramsku

Příbramsko - Připravili jsme pro vás několk tipů na vánoční svátky.

23.12.2016
SDÍLEJ:

SEDLČANSKÉ muzeum vystavuje až do 6. ledna betlém, který vytvořil Jiří Baloun (na snímku). „Od řezbáře jsme jej před několika lety odkoupili a dohodli jsme se s ním, že se pokusí každý rok přidělat další figurku,“ poznamenal David Hroch, ředitel muzea.Foto: Marie Břeňová

Zpříjemněte si vánoční svátky návštěvou výstavy betlémů, kterou Hornické muzeum Příbram prezentuje v Galerii Františka Drtikola. V pondělí 26. prosince sváteční atmosféru podtrhne od 14 hodin pásmo koled a vánočních písní v podání skupiny Koledníci. Vstupné je za symbolickou cenu 20 korun.

V kostele Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále pod Třemšínem bude na Štědrý den při mši svaté obětované za Jakuba Jana Rybu a jeho rodinu provedena Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitálu pod Třemšínem a okolí. Začátek mše je v 22 hodin.

Vánoční koncert Skví se ze tmy drahokam na 2. svátek vánoční se bude od 17 hodin konat ve Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra Církve československé husitské na Březových Horách v Příbrami. Středověké i klasické koledy a písně zazní v podání Komorního sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra.

Na svátek sv. Štěpána v pondělí 26. prosince bude v 17 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem provedena bez mše svaté jako duchovní koncert Česká mše vánoční „Hej, mistře" Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí.

Galerie Františka Drtikola Příbram zve veřejnost na výstavu Broučci a spol. Výstava představuje stovky originálních loutek a návrhů z dílny architekta Zdeňka Podhůrského (1920 - 1981). Autor byl spolupracovníkem Josefa Skupy, jako výtvarník se podílel také na Zemanově známém filmu Cesta do pravěku.

Na Štědrý den od 16 hodin začíná na Svaté Hoře v Příbrami půlnoční mše svatá. Zazní vánoční skladby Michny a Brixiho. V neděli si můžete na Svaté Hoře zazpívat u jesliček, začátek ve 14 hodin. Svatohorský chrámový sbor předvede koncert 26. prosince od 16 hodin na Svaté Hoře.

Vánoční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného se koná v pátek 23. prosince od 18 hodin ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. Na klavír ho doprovodí přední český klavírista Václav Mácha. Vstupné je 250 korun, délka koncertu je 100 minut včetně přestávky.

Muzeum v Sedlčanech vystavuje až do pátku 6. ledna betlém, který vytvořil Jiří Baloun ze Žďáru u Nalžovic. Muzeum jej od řezbáře před několika lety odkoupilo a dohodlo se s ním, že se pokusí každý rok přidělat další figurku do vystaveného betlému. Letos tak přibyl muzikant.

Turistický oddíl v Rožmitále pod Třemšínem uspořádá od soboty 24. do soboty 31. prosince tradiční pochod Vánočním krajem Rybovým. Jedná se o volný pochod bez startu, účastník si v uvedených dnech u mohyly J. J. Ryby nad Voltuší vyzvedne v plechové poštovní schránce diplom a zapíše svoji účast.

V neděli 25. prosince rožmitálští myslivci pořádají 12. reprezentační ples ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem. K poslechu a tanci bude hrát skupina Signál. Vstupné je 120 korun. Připravena bude bohatá zvěřinová tombola. Začátek je v 19.30 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů Višňová pořádá v Kulturním domě v Dolních Hbitech v neděli 25. prosince od 20 hodin Vánoční ples SDH Višňová. Hraje Toulavá kapela Josefa Janouška.

Tradiční zpívání u vánočního stromu na Štědrý den v Obecnici začne v sobotu 24. prosince ve 22 hodin. Pořadatelé srdečně zvou na společné zpívání obecnické, osečské, ale i přespolní.

Autor: Redakce

23.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - ČÍŠNÍKA 15 000 Kč

přijmeme do restaurace Na Hrádku, Šlikova 15, Praha 6 - Břevnov, k okamžitému nástupu, krátký/dlouhý týden. Samostatnost podmínkou, mzda 15.000 Kč. Veškeré bližší info na uvedené adrese nebo na tel.

Gastronomie - Výdejce jídel 22 000 Kč

Hledáme zaměstnance na HPP do moderní samoobslužnou restaurace (pracoviště na Praze 2 v areálu nemocnice na Karlově náměstí). Náplň práce: nakládání a přeprava jídel, výdej jídel přes pult. Pracovní doba: Po-Pá 6.00-14.30 h.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál