V Mostě končí Vánoční trhy. Padlo pár rekordů

Most - Jarmark na 1. náměstí trval celý advent. Náměstí se dvakrát zcela zaplnilo. Nejvíce diskuzí vyvolali čerti.

22.12.2016
SDÍLEJ:

DNES NAPOSLEDY. Marie Aichingerová a její království na Vánočních trzích na 1. náměstí v Mostě. Trhovkyně si část zboží vyrábí sama.Foto: DENÍK/Martin Vokurka

Sedmdesátiletá Marie Aichingerová patří k nejstarším a nejznámějším prodejcům vánočních dekorací. V mrazu vydrží stát celý den. Má s tím třicetiletou zkušenost. Vytrvalost má v rodině. Například její tatínek pletl košíky a to je piplačka. Na rekordně dlouhých adventních trzích v Mostě, které začaly už 27. listopadu, nemohla chybět.

Jarmark dnes končí. Zaznamenal rekordní návštěvnost díky své délce (27.11. – 22.12.) a třem slavnostem: Farmářská, Rozsvěcení stromu, Krampus show. Posledně jmenovaná novinka vyvolala nejvíce diskuzí v historii trhů. V běžných dnech byl klid.

„Jsem spokojena, ale zdá se mi, že lidé jsou tak trochu duchem mimo. Asi mají spoustu starostí," hodnotí Marie atmosféru na 1. náměstí. Největší radost má ze svých stálých zákaznic, přeje jim hodně zdraví a štěstí.

Stánky jsou dnes v centru Mostu naposledy. „Na Vánoční trhy do Mostu jezdíme každý rok, jsou hezké," říká Jiřina Vohryzková z Bíliny. Přijela s vnoučkem.

Náměstí opět ožije na Silvestra. Oslava začne 31. prosince v 17 hodin koncertem kapely Nebe. Následovat bude vystoupení zpěváka Pavla Cally. V 19 hodin vypukne ohňostroj. Po něm začne venkovní diskotéka Petra Říbala. Až do půl deváté bude velkoplošná projekce i stánkový prodej.

Vánoční trhy v Mostě.

Vánoční trhy v Mostě.

Vánoční trhy v Mostě.

Vánoční trhy v Mostě.

Autor: Martin Vokurka

22.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál