V Praze začaly první vánoční trhy, další se přidají za týden

Praha/FOTOGALERIE/ - V Praze na náměstí Míru v neděli začaly první vánoční trhy. Většina ostatních včetně největších na Staroměstském náměstí se připojí za týden. Chystají se i speciální trhy farmářské. Rozsvítí se také většina vánočních stromů, například na Kampě ale až na Mikuláše.

20.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 20.11.2016
SDÍLEJ:

Vánoční trhy na Náměstí Míru.Foto: VLP/Zuzana Macková

Strom na Staroměstském náměstí rozzáří příští sobotu světelná animace doprovázená hudbou. Opakovat se bude denně každou hodinu mezi 17.30 a 20.30 až do 6. ledna. Slavnostní rozsvěcení jako do předloňského roku město nechystá. Smrk vysoký 31 metrů letos pochází z Pecky na Královehradecku, do města bude přivezen v noci na úterý.

Městské části pořádají vlastní oslavy 

Na vánoční trhy mohou Pražané či návštěvníci metropole vyrazit také od pátku na náměstí Republiky nebo od středy na Tylovo náměstí. Od 2. do 4. prosince jsou vánoční trhy i na výstavišti v Holešovicích.

Vlastní oslavy adventu pořádají také městské části. Většina plánuje rozsvěcení vánočního stromku a sérii adventních koncertů. Praha 3 zahájí Žižkovský advent rozsvícením stromečku na náměstí Jiřího z Poděbrad v pátek 25. listopadu, začnou také vánoční trhy. Součástí programu naplánovaného až do 20. prosince jsou koncerty, Živý betlém nebo oslava Mikuláše pro děti.

Strom na Kubánském náměstí v Praze 10 a Stromek Spolku břevnovských živnostníků v ulici U Kaštanů se rozsvítí v sobotu 26. listopadu. Na stejný den je naplánován také Mikulášský jarmak v centru Toulcův Dvůr. V Praze 5 rozsvítí stromek v neděli 27. listopadu, v Praze 4 ve čtvrtek 1. prosince a v Praze 2 v neděli 4. prosince. Předvánoční program ve Starých Bohnicích je naplánován na neděli 11. prosince.

Speciální web k vánočním akcím spustila pražská informační služba Prague City Tourism. Zve na adventní koncerty, mše či speciální menu v restauracích.

Čtěte také: Lidové Vánoce v Polabí. Výstava začala v přerovském skanzenu

Autor: ČTK

20.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál