Václav Křížek se může pochlubit, že jeho betlém je vystaven i v Betlémské kapli

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Městské muzeum v Sedlčanech na Příbramsku zahájilo v pátek vánočně laděné předváděcí dny řemesel. Hned od prvních minut se všechna poschodí budovy plnila návštěvníky. Nakoupit vánoční dárky tu mohli až do 17 hodin i ti, kteří mají do kapsy trochu hlouběji.

26.11.2016
SDÍLEJ:

KTERÉ ženě by se originální náhrdelník nelíbil? Foto: Marie Břeňová

Netradiční Vánoce v muzeu neskončily, ale řemeslníci a prodejci se na svá stanoviště vrátili ještě v sobotu, aby tu od rána ukázali svoje výrobky a předvedli svůj um až do páté hodiny odpolední.

Studentky Adéla Vyleťalová a Petra Janečková například nabízely medové perníčky už od tří korun. Potvrdily, že je upekly samy. Adéla Pejšová a Olga Laštovičková zase přinesly na ukázku a na prodej paličkované ozdoby za několik desetikorun. „Ráda paličkuju a také šiju a vyrábím šperky a ozdoby z korálků," uvedla Adéla Vyleťalová. Potvrdila, že vánoční dárky pro rodinu i pro kamarádky vyrábí sama.

Adventními věnci a živými květy připomínalo blížící se svátky hned několik prodejců. Sedlčanský výtvarník Petr Sůsa si na svém obvyklém stanovišti hned ve vstupním sále vybalil paletu a barvy a začal malovat Ježíše Krista. Nedaleko něj rozložil ukázky svých výrobků Václav Křížek z Křepenic, který se může pochlubit i tím, že jeho nový betlém zdobí nyní v Praze Betlémskou kapli.

„Je podobný, jako jsem jej vyřezal pro Křepenice. V Praze je ten nový na výstavě v podzemní od 23. listopadu a je to úplně super," řekl nám. Vánoční pečivo, trdelníky, poctivé české buchty a koláče a další dobroty jsou také již neodmyslitelnou součástí této akce.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

26.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál