Už v předvečer Štědrého dne se úderem šestnácté hodiny sejdou obyvatelé Korycan a Veliké Vsi, aby si v kostele svatého Vavřince společně zazpívali koledy. Pořádající občanské sdružení V Polích zve i návštěvníky z okolních obcí.

O dvě hodiny později rozezní vánoční písničkyi kostel svaté Trojice v Libiši, kde se také koná společné zpívání. Zpívat se bude i v Mlékojedech u kapličky. Vánoční sousedské rozjímání je tam naplánováno na Štědrý večer od 14 hodin.

Mlékojedské zpívání ovšem není jedinou kulturní akcí, která se koná v den Ježíškovy nadílky. Štědrý den zahájí už brzy ráno Vánoční maraton s René Kujanem. Podle sportovce, který běh v Kralupech nad Vltavou pořádá, jde o druhý veřejný charitativní běh, jehož výtěžek poputuje Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha.

„Startujeme už v 6.30 hodin před kralupskou radnicí. Trasa bude dvoukolová, aby se mohli přidat i ti, kteří si zatím troufají jen na půlmaraton," řekl René Kujan, podle něhož půjde o setkání přátel a příjemné popovídání za běhu.

Nudit se nebudou ani obyvatelé Mělníka, kteří mohou před nadílkou zajít do chrámu svatých Petra a Pavla, kde v 16 hodin začne půlnoční mše pro děti.

Po rozdání všech dárků mohou dospělí vyrazit do klubu Stará mydlárna, kde v jednadvacet hodin startuje bluesový vánoční dárek pro věrné návštěvníky - Piano x-mass night. Půlnoc pak bude v mělnickém chrámu patřit mši svaté.

Sportovně založení lidé z Neratovic se mohou těšit na vánoční plavání tamního klubu českých turistů. Nepůjde však o pár temp v kryté bazénu. Účastníci musí být značně otužilí, protože se sejdou dvě hodiny po poledni na pláži u letní restaurace u silnice z Mlékojed do Tišic. S sebou mají mít plavky a žertovné čepičky.

O dvě hodiny později pak začne vánoční koncert v mělnickém chrámu svatých Petra a Pavla. Koledám bude ve stejnou dobu patřit i kostel svatého Havla v Liběchově.

Ani druhý svátek vánoční nezůstane bez zajímavých akcí. Tentokrát si vyberou opět sportovně založení jedinci. Neratovičtí turisté připravili vánoční pochod. Sejdou se na místním nádraží, odkud se v osm hodin vypraví vlakem do Sedmihorek, kde zahájí výšlap.

Nudit se v pondělí 26. prosince nebudou ani modeláři. Na svém letišti v Jelenicích totiž Modelklub Mělník od 13.30 hodin pořádá závody házedel a vystřelovadel.