Vánoce na tvrzi v Nebovidech: odhadem přišlo kolem dvou tisíc lidí

Nebovidy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - O rekordní návštěvnosti může mluvit spolek Nebovidská tvrz, který v sobotu pozval lidi z blízka i okolí do prostor památky na tradičně hojně navštěvovanou akci Vánoce na tvrzi v Nebovidech na Kolínsku. Na setkání se platilo dobrovolné vstupné, odhadem přišlo kolem dvou tisíc lidí.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Vánoce na tvrzi v Nebovidech 2016Foto: DENÍK/ Jana Martinková

Cestu na tvrz si našli velcí i malí, pro něž spolek připravil krásný program plný vánoční atmosféry, koled, vánočních zvyků, dobrot, divadelních vystoupení apod. Nechyběl vánoční trh s několika desítkami stánků s nepřeberným množstvím vánočních drobností, které potěší oko i duši.

„Vždycky tu bylo hodně lidí, ale tolik jako teď, to nepamatuji," řekl jeden z častých návštěvníků Martin Drahovzal. „Poběžte si poslechnout tu krásnou muziku," volala další návštěvnice na zbytek rodiny, který se ještě prodíral davem, aby se dostal na nádvoří tvrze. „Mamíííí, nahoře se pouštějí lodičky, honem pojď," snažil se malý hošík překřičet veselé hlasy ostatních návštěvníků.

Podtrženo, sečteno, členové spolku Nebovidská tvrz, kteří se památky ujali v době, kdy takřka ani nikdo nevěděl, že v Nebovidech nějaká tvrz je, a byl na ni dokonce i vydaný demoliční výměr, mají důvod k úsměvu na tvářích. Tvrz se nejen podařilo zachránit, ale nyní žije, opravuje se a je oblíbeným místem doslova tisíců návštěvníků.

Autor: Jana Martinková

11.12.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál