Vánoce na tvrzi v Nebovidech: odhadem přišlo kolem dvou tisíc lidí

Nebovidy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - O rekordní návštěvnosti může mluvit spolek Nebovidská tvrz, který v sobotu pozval lidi z blízka i okolí do prostor památky na tradičně hojně navštěvovanou akci Vánoce na tvrzi v Nebovidech na Kolínsku. Na setkání se platilo dobrovolné vstupné, odhadem přišlo kolem dvou tisíc lidí.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Vánoce na tvrzi v Nebovidech 2016Foto: DENÍK/ Jana Martinková

Cestu na tvrz si našli velcí i malí, pro něž spolek připravil krásný program plný vánoční atmosféry, koled, vánočních zvyků, dobrot, divadelních vystoupení apod. Nechyběl vánoční trh s několika desítkami stánků s nepřeberným množstvím vánočních drobností, které potěší oko i duši.

„Vždycky tu bylo hodně lidí, ale tolik jako teď, to nepamatuji," řekl jeden z častých návštěvníků Martin Drahovzal. „Poběžte si poslechnout tu krásnou muziku," volala další návštěvnice na zbytek rodiny, který se ještě prodíral davem, aby se dostal na nádvoří tvrze. „Mamíííí, nahoře se pouštějí lodičky, honem pojď," snažil se malý hošík překřičet veselé hlasy ostatních návštěvníků.

Podtrženo, sečteno, členové spolku Nebovidská tvrz, kteří se památky ujali v době, kdy takřka ani nikdo nevěděl, že v Nebovidech nějaká tvrz je, a byl na ni dokonce i vydaný demoliční výměr, mají důvod k úsměvu na tvářích. Tvrz se nejen podařilo zachránit, ale nyní žije, opravuje se a je oblíbeným místem doslova tisíců návštěvníků.

Autor: Jana Martinková

11.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY