Přesto ještě udělá spoustu radosti. V úterý dopoledne byl totiž převezen na Masarykovo náměstí, kde bude hlavní ozdobou letošních vánočních svátků.

„Jedná se o smrk ztepilý, který byl pokácen na žádost obyvatel rodinného domu, u něhož rostl. Jelikož byl krásný, tak se vedení města rozhodlo jej vybrat jako vánoční strom Uherského Hradiště," sdělil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Jeho výzdoba se bude skládat ze zhruba sedm set metrů dlouhé šňůry pokryté svítícími led diodami, dvaceti svítících hnědobílých baněk o průměru dvacet centimetrů a padesáti icedrop světel, které vytváří iluzi padajícího sněhových vloček. To vše bude završeno 3D hvězdou umístěnou na špičce stromu.

„Novou vánoční výzdobu zakoupilo město už minulý rok, takže letos nelze čekat příliš změn. Nicméně samotný strom není natolik hustý, jako loni, tudíž předpokládám, že se nám na něj vleze o něco více ozdob," dodal ředitel Klubu kultury Antonín Mach, jenž má výzdobu stromu na starost.

V pátek v 17 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Při té příležitosti bude oznámeno i jeho jméno, které bude vybráno z návrhů poslaných čtenáři Slováckého deníku.