Vánoční akce má i muzeum

Litoměřice - Na nadcházející dva předvánoční víkendy přichystalo Oblastní muzeum v Litoměřicích dvě zajímavé akce.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Litoměřické muzeum.Foto: Deník/Karel Pech

Na třetí adventní neděli je připravena svátečně laděná komentovaná prohlídka výstavy Doba dřevěná, doba minulá, kde autor výstavy a soukromý sběratel Zdeněk Novák předvede práci s pilou, hoblíkem i šindelářským struhem. Ukáže, jak se vyráběly šindele, a odhalí, který nástroj se nazýval vlaštovka, kocour nebo macek.

Odkryje příběhy skrývající se za některými zdánlivě obyčejnými věcmi, které však svojí pamětí mohou být dnes již výjimečné. Prohlídka proběhne v neděli 11. prosince od 14 hodin a návštěvníci se při ní budou moci zahřát svařeným vínem či vánočním čajem a poslechnout si staré koledy.

Na poslední víkend před Štědrým dnem pak v muzeu proběhne Předvánoční tvoření. V sobotu 17. prosince se prostory muzea změní v tvořivou dílnu, která poradí, jak si vyrobit jednoduché a vkusné ozdoby z tradičního materiálu slámy, která je tradičním přírodním materiálem dotvářejícím svou zlatou barvou atmosféru Vánoc.

Tvořit se budou navlékané řetězy, jejichž výrobu zvládnout i menší děti. Akce bude probíhat od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Na dílnu není třeba se přihlašovat, po dobu jejího trvání je možné se připojit kdykoliv.

Autor: Jan Štok

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY