Vánoční atmosféra ovládla Českolipsko

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - První adventní víkend si lidé v regionu mohli užívat na náměstích, v dílnách i na zámcích.

28.11.2016
SDÍLEJ:

Sobotní podvečer nalákal stovky lidí na náměstí do České Lípy.Foto: Deník/Vít Černý

Od pátku se lidé na Českolipsku mohli ponořit do adventní nálady. Výběr předvánočních akcí byl opravdu pestrý.

Kdo vyrazil v pátek do Mimoně, mohl už z dálky spatřit nádherný vánoční strom, pod nímž se po 16. hodině začalo zpívat a nechyběly ani stánky s vánočním zbožím a občerstvením.

Stovky lidí se přišly podívat na Zahájení adventu na náměstí v Novém Boru. Z nejvyššího patra kostela se snesli andělé přes celé náměstí a lidem rozdávali štěstí. Letos se poprvé v hábitu anděla objevila také odvážná mladá žena. Ochotnický spolek vytvořil živý Betlém, kam děti přicházely pošeptat malému Ježíškovi svá přání. Nechyběl ani příchod čertů, andělů a Mikuláše. Závěrečný ohňostroj rozzářil město společně s vánoční výzdobou.

I sobotní akce se nesly v adventním duchu. Kdo si přivstal, mohl ráno vyrazit na Vánoční dárečkování do DDM Smetanka Nový Bor, kde byly připravené dílničky pro malé i velké. Adventní dílničky probíhaly také v Kamenickém Šenově. Krásný program hned od rána si připravila i Českolipská městská knihovna, kde čerti provedli po knihovně děti, které si pak mohly vyrobit vlastní knihu.

Vánoce na zámku

Speciální program připravily na zámcích Lemberk a Zákupy. V zákupském zámku se návštěvníci mohli podívat na letos zpřístupněnou trasu B, kde se dozvěděli mnoho o zvycích šlechticů. „Ani na štědrovečerní tabuli šlechticů nechyběl kapr, připravován byl ale trochu jinak. Šlechta si pochutnávala na takzvaném kapru na černo, který byl prý připravován na švestkách a rozinkách," popsala návštěvníkům průvodkyně v Zákupech. Návštěvníci se také dozvěděli, jak se slavily Vánoce na zámcích v Anglii či dokonce v Japonsku.

Sobotní podvečer nalákal stovky lidí na náměstí do České Lípy. Prodejci u více než šedesáti stánků už od dopoledne nabízeli vše od vánočních vykrajovátek až po dobroty pro domácí mazlíčky. Vonělo zde svařené víno a pražené mandle. Úderem 18. hodiny proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Než obyvatelé Českolipska rozsvítili včera večer první svíci na adventním věnci, mohli vyrazit na další akce. Jednou z krásných podívaných byl adventní koncert v Jablonném v Podještědí. Hned po něm se zájemci mohli odebrat na náměstí Míru v Jablonném, kde proběhlo požehnání adventního věnce a také rozsvícení jeho první svíce.

V neděli pak v Mimoni začala už pátá výstava betlémů, kterých jsou v Městském muzeu až do 8. ledna k vidění nejrůznější druhy a velikosti z různorodých materiálů.

Oficiální zahájení adventu se v neděli uskutečnilo i ve Sloupu v Čechách, v Dubé, Sosnové, nebo v Doksech, kde také nechyběl bohatý program ani takzvaný rodinný Vánoční strom, který ozdobili samotní občané.

Autor: Kateřina Charvátová

28.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 16 170 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16170 kč, mzda max. 19635 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV, , Do nepřetržitého provozu (krátký/dlouhý týden, 2 směny/5 směn) ve strojírenské společnosti v Prostějově přijmeme řidiče VZV s praxí a ŘP sk. B., , !!! NOVĚ NAVÝŠENA MZDA 105 Kč/hod + !!! NOVĚ PŘÍPLATKY !!! - MOŽNO AŽ 120 Kč/hod + stravenky + možný příspěvek na ubytování., , Nástup možný ihned., , Jde o dlouhodobé zaměstnání na pracovní smlouvu., , Máte-li zájem nebo dotazy, kontaktujte nás na tel: 773 447 447 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Vzdělávání a školství - Přijmeme pedagoga pro I. stupeň ZŠ 27 000 Kč

ZŠ a MŠ Suchodol hledá do svého kolektivu učitele/ku pro první a druhou třídu ZŠ. Práce na plný, nebo částečný úvazek. Nabízíme moderní vybavení, příjemné prostředí a dobré platové ohodnocení 23.000-27.000 Kč. Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou.

Doprava a logistika - Řidič s vlastním vozem letiště 35 000 Kč

Řidič letiště Přijmeme řidiče s vlastním úsporným vozem s klimatizací (kombi výhodou) pro odvoz zákazníků z Prahy na Letiště Praha. Tržba z jedné zakázky 400-650 Kč, naše provize 20 %. Nabízíme až 6 zakázek denně (dle Vašich časových možností), pokud chcete hodně jezdit, odnesete si 35.000 Kč čistého měs. Požadujeme čistý TR, ŘP sk. B, bydliště v Praze. Neomezujeme stáří vozu, žádáme výborný technický stav. Vratná kauce 7.000 Kč (lze splácet). Nástup ihned. Nepřijímáme řidiče jiných dispečinků.

Obchod - Prodavačka květin na HPP pro P1 23 400 Kč

Přijmeme prodavačku květin do kamenného obchodu na Prahu 1, krátký/dlouhý týden. Nástup možný ihned! Příjemné pracovní prostředí. Výhodné platební podmínky - HM 23.400 Kč.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál