Vánoční benefice The Boom pomůže onkologii

Ústí nad Labem - Již 26. Vánoční koncert chystá na sobotu 17. 12. do DK Ústí i pro příznivce legendárních Brouků revivalová skupina The Boom Beatles Revival Band.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Vánoční benefice The Boom.Foto: Deník/Radek Strnad

O koncertu, na který stojí vstupenky 180 a 250 Kč, více v rozhovoru řekl Pavel Nepivoda, zpěvák, kytarista, klavírista i lídr Boom.

Koho zvete jako hosta?

Hostem koncertu bude legendární písničkář Ivan Hlas, jeho Ivan Hlas Trio s violoncellistou Olinem Nejezchlebou a kytaristou Norbi Kovacsem.

PRO ONKOLOGII

Koncert The Boom & Orchestra po odečtení nákladů přispěje Komplexnímu onkologickému centru Masarykovy nemocnice v Ústí. Kdo všechno tak velkou akci pořádá?

Koncert pořádá naše občanské sdružení ve spolupráci s Kulturním střediskem města Ústí, agenturou B. B. Art Production za podpory Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem.

Vedle Hlase ale máte dalšího speciálního dost hosta…

Ano, akce se osobně zúčastní známá módní návrhářka paní Liběna Rochová. S firmou Adler Czech se podílela na vzniku charitativního trička, i výtěžek z jeho prodeje loni šel na podporu Komplexního onkologického centra ústecké Masarykovy nemocnice. Majitelé trička si jej tentokrát dokonce mohou nechat podepsat. Tričko nabídneme před koncertem ve foyer DK Ústí.

26. Vánoční koncert The Boom Beatles je pokračováním nikdy nepřerušené tradice. Kolik čekáte ve Velkém sále DK Ústí návštěvníků? A v čem je vlastně jeho kouzlo?

Kouzlo vánočních koncertů The Boomu spočívá od roku 1997 ve společném vystoupení skupiny The Boom s doprovodným symfonickým orchestrem, čítajícím obyčejně 40 profesionálních a poloprofesionálních hudebníků, hráčů na smyčcové a dechové nástroje, perkuse a klávesy a dívčí sbor, např. z ústeckého divadla nebo teplické filharmonie.

Nevrátí se na scénu orchestru dirigent?

Návrat dirigenta neplánujeme, ač to byla docela dobrá spolupráce a vypadalo to hezky. Ale Luděk Havel dnes bydlí v Praze a sklízí úspěchy jako pianista a nikoho jiného jsme neoslovili.

Přibudou do repertoáru nějaké covery členů Beatles?

Novinky bohužel nepřibudou, ale oprášíme některé skladby z časů po rozchodu Beatles, které běžně nehrajeme. Trochu doufáme, že si s námi zahraje Ivan Hlas některou z jeho oblíbených písní Beatles.

Necháte se inspirovat filmem o Beatles, který běžel v kinech a který je skvělý?

Film je to úžasný, nabízí skvělé shrnutí většiny zásadních koncertů The Beatles až po poslední neoficiální vystoupení na střeše studia, které nás mimochodem inspirovalo k podobnému vystoupení na střeše UJEP při vítání prvňáků. Inspirací může být třeba ta obrovská energie jejich koncertů, ale většina věcí kolem Beatles je prostě nepřenositelná. Třeba se nám podaří někdy vydat sestřih koncertů, které máme natočené.

Mimochodem, na to, že je určen především pamětníkům, alespoň tak soudím, je na můj vkus příliš „klipový", rychlý. Cítíte to stejně?

Těžko vměstnat do formátu jediného celovečerního filmu takovou dlouhou a pestrou historii The Beatles. Vždyť jenom jejich zajímavá dokumentární „Antologie" měla tuším asi deset dílů.

A co takhle přizvat pro zpestření zase po letech nějaký dětský sbor? Osvědčila se vám před pár lety spolupráce s Koťaty, pěkně zpívala spolu s bratry Neckářovými...

Ale Koťata bohužel ukončila činnost. Hostem letošního Letního koncertu The Boom byl soubor Panoptikum a část stávajícího sboru zpívá ve sboru Romance Petra Řeháka. Takže jestli bude nějaká další spolupráce se sborem, tak asi spíše s dospělými.

I MY BUDEME SENIOŘI

A když už mít na scéně zkušený sbor, nemuselo by být od věci přizvat sbor seniorů. Soudím, že by to mohla být „bomba". Třeba takový Ústecký pěvecký sbor, který často zpívá i v kostelích v Německu. Mohlo by to být něco a la Elpida z Prahy, soubor dam, seniorek, které vystupují dokonce i na festivalech s rockovou skupinou Vaška Havelky Please The Trees… Je to „šílený nápad"?

Šílený ani ne. Nakonec budeme vlastně všichni senioři, a jestli budeme v té době ještě hrát, tak nás to stejně čeká.

Nepozvete na koncert také handicapovaného sportovce, který získá část výtěžku z vystoupení? Anebo to bývá v případě The Boom spíše v létě? Tentokrát přeci přispějete onkologii…

Možná že se Míra Smrčka opět zastaví nás pozdravit. Výtěžek z Letního koncertu mu byl již podruhé věnován s tím, že se letos zúčastnil paralympiády v Riu.

Autor: Radek Strnad

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál