Vánoční strom místo Brňanů vybrali letos odborníci

Brno – Jedle, nebo smrk? 
V minulých letech mohli lidé rozhodovat, jaký vánoční strom chtějí vidět na náměstí Svobody. Loni měli na výběr mezi třemi kandidáty. Letos jim ale pořadatelé tuto možnost nedali. Vánoční jehličnan místo nich vybrala skupina odborníků.

7.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Organizátoři museli změnit způsob výběru, protože nesehnali dostatek vhodných stromů, mezi kterými by mohli lidé vybírat. „Není to tak, že by v bílovickém polesí nebyly hezké stromy. Problém je většinou v tom, že nejsou dostatečně vzrostlé, aby náměstí dominovaly," vysvětlila mluvčí brněnského turistického informačního centra, které brněnské vánoce pořádá, Gabriela Peringerová.

Vánoční strom
∙ na náměstí Svobody bude letos stát 15,5 metru vysoká jedle obrovská
∙ pochází z bílovického polesí z Masarykova lesa ve Křtinách, který vlastní Mendelova univerzita
∙ barevně bude ladit do bíla, ozdobí ji LED světla a bílé koule

Při výběru stromu hraje roli zejména bezpečnost, ale také vzhled. „Vybraný strom pečlivě prověřujeme. Vyšetřujeme jej třeba akustickým tomografem a analyzujeme i vzorky dřeva. Je totiž potřeba, aby vydržel například i velké poryvy větru," popsal zástupce ředitele školního lesního podniku ve Křtinách Pavel Mauer, který se na výběru stromu podílel.

Jestli se alespoň v následujících letech Brňané do výběru stromů zase zapojí, pořadatelé zatím neví.

Autor: Hana Florianová

7.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál