Vánoční strom? V Králově Poli ozdobí lípu

Brno - Když v Králově Poli lidé o svátcích hledají ozdobený strom, čeká je překvapení. Radnice nemá tradiční jehličnan, ale na Slovanském náměstí zdobí lípu. „Tento strom je dominanta Králova Pole. Není to ale oficiální vánoční strom," vysvětlila mluvčí městské části Olga Pelcová. Na vánoční svátky se chystají také v ostatních městských částech.

26.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Hned pět stromů zdobí a osvětluje s doprovodným programem radnice Brna-severu. Svůj mají Soběšice, Lesná, Černá Pole a další čtvrti. „Na osvětlení letos vynaložíme asi tři sta tisíc korun," vyčíslil mluvčí radnice Martin Ingr. Slavnostní rozsvícení museli rozložit na týden na přelomu listopadu a prosince.

Počtem ozdobených stromů začíná Brnu-severu konkurovat Bystrc. K obvyklým dvěma přibyl letos třetí. Před radnicí najdou lidé dva stromy a další postaví na Horním náměstí. Kvůli jejich počtu ale na čas v Bystrci vznikl i spor. „Není mi jasné, proč potřebujeme dva vánoční stromy před radnicí," uvedla už dřív opoziční zastupitelka Hana Jindrová.

Už dnes se rozsvítí stromy v Líšni. A to dva na náměstí Karla IV. a před radnicí. „Stromy jsme dostali darem od jedné obyvatelky, která je nechala pokácet na zahradě," informoval starosta Břetislav Štefan. Za výzdobu každého z nich utratí městská část asi čtyřicet tisíc korun, ale ozdobné řetězy podle starosty využijí několik následujících let.

Tradičně darem získalo Brno vánoční strom na náměstí Svobody. Patnáct a půl metru vysokou jedli věnoval lesní podnik Masarykův les Křtiny. A také tradičně u něj bude vybírat Červený kříž peníze na dobročinné účely. „Letošní změna je, že jsme nedělali anketu mezi lidmi ohledně výběru stromu. Neměli jsme jich tolik, a navíc se ukázalo, že volba veřejnosti není úplně ideální," sdělila mluvčí turistického a informačního centra Gabriela Peringerová.

Autor: Jan Žlebek

26.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál