Vánočním stromem v Uherském Brodě je letos statný smrk z ulice Větrná. Hned vedle něj je na náměstí instalován krásný vyřezávaný betlém z dílny Jiřího Halouzky z Jiříkova v Jeseníkách. Nechybí ani schránka, do které mohou děti vkládat dopisy pro Ježíška.

Jarmark lidových výrobků, na kterém nechyběly ani zabijačkové speciality a další pochutiny včetně nezbytného svařáku, doprovázel bohatý kulturní program, který přilákal davy lidí.

V pátek, který letos připadl přímo na svátek svaté Kateřiny, se nejprve v předprogramu krátkým vystoupením představily děti z Prakšic a Pašovic zapojené do projektu pořádaného humanitárním hnutím „Na vlastních nohou" – Stonožka, v němž pomáhají děti dětem.

Jarmark pak, jak se sluší a patří, vybubnoval a nakázání k němu udělil obecní bubeník. V odpoledním bloku se na pódiu střídaly soubory ze ZUŠ (dechový a flétnový), folklorní soubory Holúbek z Katolické základní školy, Olšavěnka, JAKUB z Gymnázia J. A. Komenského a Oldšava, dále kroužky aerobiku z DDM, zpěvačka Kateřina Knapová a bluegrassová formace Benefit.

Nedílnou součástí jarmarku bývá také předvádění staré parní (a stále funkční) hasičské stříkačky z roku 1912, kterou opečovává Sbor dobrovolných hasičů Uherský Brod. U příležitosti 140. výročí založení tohoto sboru předal starosta Patrik Kunčar jeho zástupcům pamětní stuhu a občanům pak popřál pokojný nadcházející adventní čas .

Páteční večer zakončila ohňová show v podání skupiny Loudadlo.

V sobotu na jarmarku vystoupili folklorní soubor Kopaničár ze Starého Hrozenkova, Šermířský klub Uherský Brod, folklorní blok si připravili zástupci městské části Újezdec – soubory Rozmarýn, ženský sbor Čerešňa a premiérově se představil mužský sbor Súsedé. Jedenáctý Kateřinský jarmark v Uherském Brodě zakončila Jitka Šuranská a její TRIO.

MARKÉTA ŠVEHLÍKOVÁ