Vánoční strom v Uherském Brodě rozsvítili andělé. Podívejte se

Uherský Brod – Tři obrovští andělé s lucernami na dlouhých tyčích pomohli v pátek 25. listopadu za zvuku slavnostních fanfár a hlasitého odpočítávání dětí i dospělých rozsvítit v Uherském Brodě vánoční strom. Hned poté se postupně rozzářila vánoční světla na celém Masarykově náměstí včetně radnice. Stalo se tak v rámci dvoudenního Kateřinského jarmarku, který pořádá město ve spolupráci s Domem kultury, a který se letos konal už pojedenácté.

27.11.2016
SDÍLEJ:

Kateřinský jarmark v Uherském Brodě.Foto: Markéta Švehlíková

Vánočním stromem v Uherském Brodě je letos statný smrk z ulice Větrná. Hned vedle něj je na náměstí instalován krásný vyřezávaný betlém z dílny Jiřího Halouzky z Jiříkova v Jeseníkách. Nechybí ani schránka, do které mohou děti vkládat dopisy pro Ježíška.

Jarmark lidových výrobků, na kterém nechyběly ani zabijačkové speciality a další pochutiny včetně nezbytného svařáku, doprovázel bohatý kulturní program, který přilákal davy lidí.

V pátek, který letos připadl přímo na svátek svaté Kateřiny, se nejprve v předprogramu krátkým vystoupením představily děti z Prakšic a Pašovic zapojené do projektu pořádaného humanitárním hnutím „Na vlastních nohou" – Stonožka, v němž pomáhají děti dětem.

Jarmark pak, jak se sluší a patří, vybubnoval a nakázání k němu udělil obecní bubeník. V odpoledním bloku se na pódiu střídaly soubory ze ZUŠ (dechový a flétnový), folklorní soubory Holúbek z Katolické základní školy, Olšavěnka, JAKUB z Gymnázia J. A. Komenského a Oldšava, dále kroužky aerobiku z DDM, zpěvačka Kateřina Knapová a bluegrassová formace Benefit.

Nedílnou součástí jarmarku bývá také předvádění staré parní (a stále funkční) hasičské stříkačky z roku 1912, kterou opečovává Sbor dobrovolných hasičů Uherský Brod. U příležitosti 140. výročí založení tohoto sboru předal starosta Patrik Kunčar jeho zástupcům pamětní stuhu a občanům pak popřál pokojný nadcházející adventní čas .

Páteční večer zakončila ohňová show v podání skupiny Loudadlo.

V sobotu na jarmarku vystoupili folklorní soubor Kopaničár ze Starého Hrozenkova, Šermířský klub Uherský Brod, folklorní blok si připravili zástupci městské části Újezdec – soubory Rozmarýn, ženský sbor Čerešňa a premiérově se představil mužský sbor Súsedé. Jedenáctý Kateřinský jarmark v Uherském Brodě zakončila Jitka Šuranská a její TRIO.

MARKÉTA ŠVEHLÍKOVÁ

Autor: Redakce

27.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 16 170 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16170 kč, mzda max. 19635 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV, , Do nepřetržitého provozu (krátký/dlouhý týden, 2 směny/5 směn) ve strojírenské společnosti v Prostějově přijmeme řidiče VZV s praxí a ŘP sk. B., , !!! NOVĚ NAVÝŠENA MZDA 105 Kč/hod + !!! NOVĚ PŘÍPLATKY !!! - MOŽNO AŽ 120 Kč/hod + stravenky + možný příspěvek na ubytování., , Nástup možný ihned., , Jde o dlouhodobé zaměstnání na pracovní smlouvu., , Máte-li zájem nebo dotazy, kontaktujte nás na tel: 773 447 447 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Vzdělávání a školství - Přijmeme pedagoga pro I. stupeň ZŠ 27 000 Kč

ZŠ a MŠ Suchodol hledá do svého kolektivu učitele/ku pro první a druhou třídu ZŠ. Práce na plný, nebo částečný úvazek. Nabízíme moderní vybavení, příjemné prostředí a dobré platové ohodnocení 23.000-27.000 Kč. Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou.

Doprava a logistika - Řidič s vlastním vozem letiště 35 000 Kč

Řidič letiště Přijmeme řidiče s vlastním úsporným vozem s klimatizací (kombi výhodou) pro odvoz zákazníků z Prahy na Letiště Praha. Tržba z jedné zakázky 400-650 Kč, naše provize 20 %. Nabízíme až 6 zakázek denně (dle Vašich časových možností), pokud chcete hodně jezdit, odnesete si 35.000 Kč čistého měs. Požadujeme čistý TR, ŘP sk. B, bydliště v Praze. Neomezujeme stáří vozu, žádáme výborný technický stav. Vratná kauce 7.000 Kč (lze splácet). Nástup ihned. Nepřijímáme řidiče jiných dispečinků.

Obchod - Prodavačka květin na HPP pro P1 23 400 Kč

Přijmeme prodavačku květin do kamenného obchodu na Prahu 1, krátký/dlouhý týden. Nástup možný ihned! Příjemné pracovní prostředí. Výhodné platební podmínky - HM 23.400 Kč.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál