Vánoční stromky už se chystají na svůj velký den

Královéhradecko - Vánoční stromek bude již brzy zdobit téměř každou českou domácnost. Málokdo si bez něj totiž Vánoce, které pomalu začínají klepat na dveře, dokáže představit.

20.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ Michal Fanta

Nad plantážemi vánočních stromků v Houdkovicích a ve Skuhrově nad Bělou se proto v těchto dnech nesou zvuky motorových pil. Během měsíce největší pěstitel vánočních stromků v kraji sklidí na čtyři tisíce stromků. Patří mezi ně borovice, jedličky nebo smrky.

Práce a starost o vánoční stromky je celoroční. Od vložení malých sazeniček do měkké půdy do pokácení vzrostlých stromků uplyne několik let. Během nich se o jehličnaté dřeviny musí pracovníci plantáží starat, aby je nenapadli paraziti a ony rostly tak, jak mají. Stromky se k zákazníkům dostanou na počátku prosince, kdy začne jejich prodej.

Autor: Redakce

20.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál