Vánoční stromy na Valašsku rozsvítí děti s čerty

Vsetín, Valašské Meziříčí - V centru Vsetína budou mít v pátek dostaveníčko Mikuláši a čerti. Uskuteční se tradiční Mikulášský den. Bohatý celodenní program pro děti i dospělé zakončí zvonečkový průvod a rozsvěcení dvou vsetínských vánočních stromů.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Ve Francově Lhotě mají čerti typické barevné stužky. Ty představují pekelné plameny. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Dopolední mikulášský rej začne na Svárově v 9 hodin. „Děti ze vsetínských mateřinek budou zdobit vánoční stromečky, užívat si mikulášské zábavy a soutěžního zápolení. Prostřednictvím Andělské pošty budou posílat svá přání Ježíškovi. Odvážnější mohou vyzkoušet Čertovské váhy," přiblížila Klára Obručová z pořádajícího Domu kultury.

Nejmenší potěší také výtvarný či básnický koutek a ochutnávka cukroví. Celý den bude k poslechu vyhrávat stylová kapela Čertovka ze Střelné.

„Čertovské družiny z Hornolidečska k nám zavítají ve čtyři hodiny odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit na obchůzky čertů z Valašské Polanky, Lidečka a Střelné," prozradila Petra Dvořáková z Domu kultury. K vidění budou bavlnkoví čerti, čertovské masky z ovčí kůže s pravými rohy, zvonci a ježovinou, maska slaměnky, laufra, košuta, koníka, smrtky a také Mikuláše.

Mikulášský den vyvrcholí o půl páté, kdy se za společného cinkání zvonečků všech dětí rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody. „Děti, nezapomeňte: zvonečky s sebou!" upozornila Petra Dvořáková.

Andělským průvodem se pak mikulášské družiny společně s malými i velkými návštěvníky přesunou na Dolní náměstí. Vystoupí sbor Skřivánek a kapela Valašská žízeň. Poté, okolo 17. hodiny, se i tady rozzáří hlavní vánoční strom.

V pátek začíná vánoční program také ve Valašském Meziříčí. Vánoční strom se na zdejším náměstí rozzáří deset minut před 17. hodinou. „Nově bude také osvícený strom v Hrachovci. Sváteční výzdoba pak ve městě vydrží minimálně do Tří králů," slíbila místostarostka města Yvona Wojaczková.

Vánoce ve Valmezu, jak je adventní program nazvaný, odstartuje ale už v 16 hodin divadlo Kvelb, které svými obřími loutkami připomene adventní tradice. Přijede také mikulášská družina. Od 17 hodin začne Mikulášská nadílka města.

Zpestřením pro Meziříčany bude v adventním čase nové kluziště s umělým ledem přímo na náměstí. Otevírá se rovněž v pátek. V provozu bude do 11. prosince, každý den vždy od 9 do 20 hodin. K dispozici bude bruska i půjčovna bruslí.

Autor: Michal Burda

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál