Vánoční veselí bude v Nejdku pod desetimetrovým smrkem

Nejdek - Nejdečtí mají domluvený vánoční stromek a tradiční jarmark plný hudby, tradičních řemesel nebo historického šermu. „Letos budeme mít strom z našich zdrojů. Už je i přichystaný. Je to smrk do výšky deseti metrů," řekl starosta Lubomír Vítek.

21.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv redakce

K Vánocům v Nejdku patří již tradiční vánoční jarmark, jehož program už je domluvený. „Jak už bývá zvykem, hned na začátku bude mít hudební vystoupení naše základní umělecká škola. Návštěvníci se potom mohou těšit na duo flašinetářů Fellner a Helmer, šermíře Savioli, dudáky Bedrník, kejklíře Ovis Jokulatores, nebo na gotickou hudbu, kterou zahrají Arcus, a samozřejmě budou na jarmarku také stánky s řemesly. Děti i dospělí se budou moci podívat na kováře nebo svíčkaře," uvedl Vítek. Bohatý doprovodný program doplní různé dobroty, svařák nebo čočková polévka.

„Po skončení jarmarku se bude slavnostně rozsvěcovat Křížová cesta, která je velkým turistickým lákadlem. Loni jsme ji rozsvěcovali poprvé. Tehdy fotbalový klub inicioval běh," dodal Vítek.

Vánoční jarmark se bude konat 10. 12. a Křížová cesta se bude rozsvěcovat ve stejný den v 17 hodin.

Autor: Barbora Šmudlová

21.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál