Vánoční zpívání na slánském náměstí nadchlo stovky lidí

Slaný - Každoroční oblíbená akce, při které se stovky lidí ve Slaném na Kladensku setkávají o Štedrém dni na náměstí, zahájila už ve 14 hodin. Příchozí si tak užili nejen přátelskou pohodu při svařáku, ale zejména písničky v podání hudebního uskupení přátel Sváti Švába s názvem Slánské vánoční zpívání.

25.12.2016
SDÍLEJ:

Vánoční zpívání na slánském náměstí, nechyběl betlém Stanislava Berkovce st., živá zvířátka v ohradě a tradiční svařáček. Přišly opět stovky lidí.Foto: Martin Nič, Jiří Skála

Kromě písniček, zejména vánočně laděných, si mohli příchozí malí i velcí pod pódiem prohlédnout dřevěný betlém Stanislava Berkovce st. dle námětu Mikoláše Alše. Pro zpestření a radost těch nejmenších byla letos poprvé k vidění na náměstí v dřevěné ohrádce i živá kůzlátka, která si děti mohly pohladit a nakrmit je. Vše se podařilo uskutečnit díky iniciativě Martina Niče.

Obrovské poděkování náleží všem bezejmenným, kteří nezištně pomohli s organizací svátečního odpoledne. V neposlední řadě patří velký dík také řediteli Naučného střediska ekologické výchovy Kladno-Čabárna, Petru Starému, který zvířátka do Slaného zapůjčil. Poděkování patří dále i ošetřovateli Martinu Táborskému a jeho kolegovi Igorovi.

Autor: Kateřina Nič Husárová

Místo události:
25.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY