Víkend na hradě Křivoklát: advent přilákal více než deset tisíc návštěvníků

Křivoklát /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Doslova v obležení návštěvníky byl v době dvou adventních víkendů gotický hrad Křivoklát na Rakovnicku. O minulém víkendu tam zamířilo 5700 návštěvníků. A nyní v sobotu 4500 lidí. Čísla z neděle prozatím ještě nejsou známa, ale už nyní je jasné, že jejich počet překročí hranici deseti tisíc.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Advent na hradě Křivoklátě 2016Foto: Jana Elznicová

Přeplněna auty byla parkovací místa v obci a lidmi pak celé nádvoří i přilehlé prostory. Stánkaři nabízeli zboží především řemeslného charakteru a nechyběly ani specialitky dorážející na vaše chuťové smysly: pečené vepřové, chléb se škvarkovou pomazánkou, pražené mandle…

Koordinátorka kulturních akcí na hradě Magdalena Střesková popsala: „Důvod vidíme v tom, že jsme nabídli zajímavý program a pro hrálo také pěkné počasí."

Připomeňme, že zvláštní lesk dodala letošnímu programu přítomnost krále Jana Lucemburského. „Ten vždy přijel s družinou a odpoledne si vyslechl společně s návštěvníky v audienční síni koncert v podání souboru Ludus musicus," doplnila Magdalena Střesková.

Autor: Jana Elznicová

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál