Zahájení adventu v Příbrami: Ginevra, Ježíškova pošta či videomapping

Příbram - První adventní neděle letos připadne na poslední listopadovou neděli, slavnostní atmosféra do ulic Příbrami vpluje již o den dříve. Tradiční zahájení adventu proběhne v sobotu 26. listopadu na náměstí T. G. Masaryka, kde od 15 hodin uvidíte různá hudební a divadelní vystoupení.

23.11.2016
SDÍLEJ:

Zahájení adventu v Příbrami.Foto: Kateřina Chourová

Na chůdách se mezi vámi „proletí" andělé, na místě bude také Ježíšek a jeho dílna a uvidíte i nějaká ta kouzla. Chybět nebude slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také vánočně laděný videomapping.

„Letos dochází k významné změně oproti minulosti, kdy se konání slavnostní události přesouvá ze čtvrtka na sobotu. Program je koncipován tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří," uvedl k letošnímu konceptu zahájení adventu místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že jedním z vrcholů programu bude právě videomapping.

Diváci jej budou moci zhlédnout během dne hned dvakrát. „Laděný bude vánočně, a proto věřím, že si tuto hru světel a stínů návštěvníci skvěle užijí a že projekce na kostele svatého Jakuba celý slavnostní program na náměstí zatraktivní," doplnil místostarosta.

Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci uvedou tradičně starosta města a farář se svým vánočním zamyšlením. Ještě před tím uslyšíte koncert příbramské hudební skupiny Ginevra, vystoupení žáků ze Základní umělecké školy Příbram a uvidíte také iluzionistické vystoupení Martina Kellmana.

Po rozsvícení vánočního stromu uvede Divadlo Víti Marčíka svůj Vánoční příběh, a komu se ještě nenaskytla příležitost zhlédnout videomapping, který byl promítán na letních slavnostech k 800. výročí města, bude mít další šanci právě během soboty. Večerní rozloučení bude patřit kapele Tomáš Kočko & Orchestr, jejichž moravská world music završí slavnostní den.

Adventní trhy budou na náměstí 17. listopadu

Letošní adventní oslavy částečně přeskládají léty zajetý harmonogram a především zřetelně obohatí programovou nabídku. Hned den po zahájení adventu na náměstí TGM budou v neděli 27. listopadu na náměstí 17. listopadu zahájeny vánoční trhy, které se pak denně návštěvníkům otevřou až do 23. prosince.

Nedělní den vyplní například hudební produkce poprockové Argemy, ohňová show nebo černé divadlo. Doprovodná hudební vystoupení pak nebudou chybět ani během dalších adventních nedělí, kdy uslyšíme dívčí kapelu The Apples a zpěvačku a šansoniérku Janu Vaculíkovou, či zpěváka Vlastu Horvátha.

Stálým nedělním hostem bude také Ježíšek a jeho dílna, ve které si děti s pomocí vyučujících z DDM Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou. Děti mohou na náměstí 17. Listopadu vhodit dopisy, které napsaly Ježíškovi, do speciální červené dopisní schránky k tomuto účelu určené.

Pro rodiče bude následně připravena „poštovní" služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od 12. prosince vyzvedávat.

Pavlína Svobodová

Autor: Redakce

23.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 16 170 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16170 kč, mzda max. 19635 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV, , Do nepřetržitého provozu (krátký/dlouhý týden, 2 směny/5 směn) ve strojírenské společnosti v Prostějově přijmeme řidiče VZV s praxí a ŘP sk. B., , !!! NOVĚ NAVÝŠENA MZDA 105 Kč/hod + !!! NOVĚ PŘÍPLATKY !!! - MOŽNO AŽ 120 Kč/hod + stravenky + možný příspěvek na ubytování., , Nástup možný ihned., , Jde o dlouhodobé zaměstnání na pracovní smlouvu., , Máte-li zájem nebo dotazy, kontaktujte nás na tel: 773 447 447 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Vzdělávání a školství - Přijmeme pedagoga pro I. stupeň ZŠ 27 000 Kč

ZŠ a MŠ Suchodol hledá do svého kolektivu učitele/ku pro první a druhou třídu ZŠ. Práce na plný, nebo částečný úvazek. Nabízíme moderní vybavení, příjemné prostředí a dobré platové ohodnocení 23.000-27.000 Kč. Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou.

Doprava a logistika - Řidič s vlastním vozem letiště 35 000 Kč

Řidič letiště Přijmeme řidiče s vlastním úsporným vozem s klimatizací (kombi výhodou) pro odvoz zákazníků z Prahy na Letiště Praha. Tržba z jedné zakázky 400-650 Kč, naše provize 20 %. Nabízíme až 6 zakázek denně (dle Vašich časových možností), pokud chcete hodně jezdit, odnesete si 35.000 Kč čistého měs. Požadujeme čistý TR, ŘP sk. B, bydliště v Praze. Neomezujeme stáří vozu, žádáme výborný technický stav. Vratná kauce 7.000 Kč (lze splácet). Nástup ihned. Nepřijímáme řidiče jiných dispečinků.

Obchod - Prodavačka květin na HPP pro P1 23 400 Kč

Přijmeme prodavačku květin do kamenného obchodu na Prahu 1, krátký/dlouhý týden. Nástup možný ihned! Příjemné pracovní prostředí. Výhodné platební podmínky - HM 23.400 Kč.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál