Zámeckým náměstím zněl zpěv a voněl tu svařáček

Teplice - Stovky lidí zaplní Zámecké náměstí v Teplicích jen dvakrát do roka. Poslední květnový víkend při zahájení lázeňské sezony a při Vánočních trzích, které tu tradičně pořádá teplický Lions Club s Domem kultury Teplice.

12.12.2016
SDÍLEJ:

Zámeckým náměstím zněl zpěv a voněl tu svařáček Foto: Deník/ Z. Traxler

Nejinak to bylo i tento víkend, kdy se tu Vánoční trhy odehrávaly již poosmé. „Bylo tu plné náměstí už celé dopoledne, pomohlo tomu i počasí, je krásně. Na tu správnou adventní atmosféru, kdy mrzlo a byl sníh, tak můžeme jen vzpomínat," řekla nám v sobotu moderátorka Eva Stieberová poté, co popřála krásné svátky dětem z dubského Cibuláčku a na pódiu přivítala další sbor Komořinku ze ZUŠ Bílina.

Že zatím po sněhu není ani památky, ale nikomu nevadilo. Náměstí bylo krásně provoněné svařáčkem v hrníčcích z dubské porcelánky se zeleným, oranžovým a modrým vánočním motivem. „Je dobrý, pěkně zahřeje a když víme, že peníze z prodeje používají Lioni na charitu, chutná nám o to víc," řekla nám Zdena Macková s tím, že s manželem trhy nevynechají žádný rok, takže už má z vánočních hrnečků doma malou sbírku.

Návštěvníci poslouchali účinkující, kteří se střídali na pódiu a také trubače ze zámeckého balkonu, a přitom vybírali ve stáncích obklopujících náměstí jmelí, adventní věnce, svíčky, voňavá mýdla, med, koření a dárky pro radost. Ochutnávali z nabízených zabíjačkových dobrot, ryb i koláčů, popíjeli medovinu a punč a měli radost ze setkání s těmi, které už dlouho nepotkali. Přání pohodových svátků tu znělo ze všech stran. Veliký zájem byl i o tvůrčí dílnu, kterou připravili pro děti pracovníci Regionálního muzea ve spolupráci s Českým porcelánem. Peklo se tu cukroví, zdobily se perníčky, lilo olovo, vyráběly se a malovaly vánoční ozdoby z papíru, korálků i porcelánu, dělaly linoryty. Muzeum dílny tentokrát udělalo v zámecké jízdárně, která byla krásně vyzdobena výtvarnými pracemi dětí z teplické ZUŠ. Byl to výborný nápad, protože tu bylo mnohem víc prostoru a příjemná atmosféra.

V kostele sv. Jana Křtitele zněla Rybova Česká mše vánoční a na oratoři kostela si mohli návštěvníci prohlédnout vánoční výstavu krupské keramičky Aleny Kartákové. Byl to skutečně vydařený víkend.

Autor: Olga Tušicová

12.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY