Vánoční videa

S láskou, paní Clausová

Marketingové oddělení Marks&Spencer se letos vytáhlo a ve své reklamě přeneslo jednu vánoční tradici do 21. století. Láskyplné video, které se skvěle hodí pro Štědrý den.

Vánoční recepty Gordona Ramsayho - Pečený krocan

Ve Velké Británii je typickým vánočním jídlem pečený krocan. Pokud byste si ho během svátků nebo při jiné příležitosti chtěli zkusit i vy, můžete získat inspiraci v tomto receptu Gordona Ramsayho.

Simpsonovi - Vánoční znělka

Simpsonovi přicházejí každé Vánoce s něčím veselým. Připomeňme si jednu jejich milou vánoční znělku.

Netradiční způsoby balení dárků - Udělej si sám

Tak co, už balíte dárky? Následující video vám ukáže několik praktických triků, jak zabalit neforemné dárkové předměty.

Avengers zpívají koledy

Vánočních koled není nikdy dost, a proto si dnes zazpíváme s Avengers.

Kde se vzaly vánoční tradice?

Dnes se vám představí Kevin z Vsauce2 a poví vám o původu některých vánočních tradic a symbolů. Věděli jste například, odkud pochází figurka Santa Clause a proč dárky naděluje do punčoch? Zajímavé.

Digitální příběh zrození

Zajímalo vás někdy, jak by vypadalo zrození Krista, kdyby tehdy měli sociální sítě a webové stránky dneška? Potom je tohle video přesně pro vás. Časy se mění, ale pocity zůstávají…

Alenka v Říši divů trochu jinak

K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční reklamy. Některé jsou umělecké, jiné se snaží být vtipné. Ta, kterou vám nabízíme dneska, spadá do první kategorie a patří k těm lepším vánočním reklamám. Mrkněte se na netradiční Alenku a její cestu do Říše divů.

Coldplay - Christmas Lights

Videoklip od Coldplay natočený pro singl Christmas Lights se může na první pohled zdát obyčejný, ale pozorní si všimnou, že je natočen na jeden záběr (nebo aby to tak aspoň působilo), takže vyžadoval solidní přípravu, aby se něco nepokazilo. V klipu uvidíte fanoušky vypouštějící balónky z lodi a v závěru také překrásný vánoční Londýn.

Vánoční losos

Ben s Barrym ze SORTED připravili filet z lososa prodchnutý vánočními příchutěmi. K němu přichystali i jednoduchý teplý bramborový salát a pokud patříte k těm, kteří nemají rádi tradičního českého kapra a rádi by si ke štědrovečerní večeři připravili něco trochu jiného, je pro vás tento recept jako ušitý.

Vánoční silniční kontrola

Někdy se dokonce i policie spojí s organizací, která vždy před vánoci rozdává dárky běžným lidem, a rozhodnou se jim zpříjemnit den. V americkém městě Lowell to takto udělali a zde uvidíte výsledek.

Kouzelný klavír na nádraží

Jedno z dalších videí, které šíří ducha Vánoc. Dokonce i na nádraží.

Vánoční recepty Gordona Ramsayho: Svařené víno

Jak připravuje svařené víno Gordon Ramsay? Inspirujte se jeho videem.

Vánoční speciál Jistě, pane ministře

Kdo zná seriál Jistě, pane ministře, tak jistě ví, že sir Humphrey, tajemník Ministerstva pro administrativní záležitosti, je skvělý řečník. Možná až moc dobrý. Video připomíná jeden jeho krátký vánoční monolog.

John Lennon - Happy Xmas (War Is Over)

Tato písnička byla v Británii roku 1971 vydána jako singl bývalé skupiny Plastic Ono Band, jejímiž členy byli John Lennon a jeho manželka Yoko Ono, ale také (v době této skupiny již bývalí) Beatlesáci George Harrison a Ringo Starr.